Montaż rynien na wysokościach?

Montaże rynien na wysokościach. W ogóle o jakich rynnach mówimy? Przecież bezsensowną sprawą jest tworzenie różnorodnych obejść rynnowych, skoro wystarczy zrobić przy większych gabarytach odpowiednie wewnątrz budynku? Przecież rynny to już powoli przeszłość. Rzecz jasna te drugie rozwiązanie jest o dużo droższe zarówno w naprawie jak i tworzeniu, ale pragnąłbym zauważyć, że na dużych wysokościach rynny potrafią nie jednej osobie na ziemi po opadnięciu złamać kark, czy też na przykład bardzo oszpecić wieżowiec. No dobra, ale padło pytanie – do którego metra montować rynny?

Montowanie rynien – wielkość

Jeśli nasz budynek ma ponad 14 metrów, to montowanie w takowym przypadku będzie mało efektywne, a co za tym idzie niebezpieczne zarówno dla montujących jak i dla przechodniów. Przecież wystarczy, że zawieje większy wiatr i takowa rynna może spaść z siłą meteorytu na glebę. Tym samym nie dość, że uszkadzać całą resztę kondygnacji to jeszcze psuje chodniki i inne rzeczy.
Tak więc według mnie 14 metrów to naprawdę odpowiednia wysokość dla naszych prac. W tym celu dobrze wynająć podnośnik koszowy. Firm świadczące takie usługi jest wiele. Weźmy pierwszą z brzegu. Np. http://podnosniki-malopolska.pl . Firma taka bez problemu wykona nam montaż rynien jakich tylko zapragniemy.

Jeśli zatem chcemy umieścić wewnętrzne rynny to jak to powinno wyglądać? Załóżmy, że nasz budynek ma dach w kształcie lejka. Tym samym przez środek budynku przepływa cała woda i idzie do ścieków, czy też będzie ponownie wykorzystywana w zastosowaniach ekologicznych budynków. Czyli mam nadzieję, że potraficie sobie to wyobrazić jakby to wyglądało, bo ja na waszym miejscu miałbym już widok przed oczyma Nowego Yorku, gdzie rynien na wysokościach nie znajdziecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii budowa, dach, usługi, wysokość i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *